Haber

Kayseri Talas’ta üniversite öğrencilerine hizmet vermek üzere e-spor merkezi kuruldu.

Kayseri’nin Talas ilçesinde iki üniversitenin öğrenci ve akademisyenlerine hizmet vermek üzere e-spor merkezi kuruldu. E-spor merkezinde öğrencilerin eğitimine önemli katkı sağlanması hedeflenirken robotik kodlama ve 3 boyutlu çalışmalar da yapılıyor. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Asıl amacımız kendimizi dijital bağımlılıktan kurtarmak, aynı zamanda milli ve yerli eğitime destek olmaktır.” söz konusu.

“E-SPOR MERKEZİNİ DOĞRU EĞİTİME KATKI SAĞLAMAK AMACIYLA GERÇEKLEŞTİRDİK”

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, e-spor merkezinde yaptığı konuşmada, “E-spor merkezimiz Talas’ta. Talas, iki üniversitenin bulunduğu bir ilçe. Talas’ta çoğunlukla Kayseri Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri yaşıyor. Yurtlar Talas’ta. O, “Bu nedenle özellikle öğrencilerimizin doğru eğitim almasına katkı sağlayacak çok anlamlı bir hizmet olacağını düşündüğümüz e-spor merkezini hayata geçirdik.” ifadelerini kullandı.

“ÖNEMLİ BİR HİZMET OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Yalçın konuşmasına şöyle devam etti: “Yetenek tespiti çok anlamlı. Ben öğretmenim, onların yeteneklerini tespit ettikten sonra öğrenciler deha oluyor, tıpkı Mimar Sinan’ın memleketi olduğumuz gibi. Osmanlı’nın Enderu kurumu da buraya gelip tespit etti. Mimar Sinan’ın yetenekleri. “Dünya dehasını keşfediyor. Çocuklarımızın duygusal mı yoksa motor zekalı mı, matematik zekalı mı, sanat odaklı mı yoksa niyet odaklı mı olduklarını belirledikten sonra onların önünü açmak artık çok kolay. O anlamda çok değerli bir hizmet olduğuna inanıyorum.” dedi.

“ÇOCUKLAR KENDİ OYUNCAKLARINI ÜRETİYOR”

E-spor merkezinde robotik kodlama ve 3 boyutlu çalışmaların bulunduğunu belirten Yalçın, “Bunlar çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi açısından çok değerli. Küçük çocuklar kendi oyuncaklarını üretiyor veya hayallerindeki nesneyi 3 boyutlu makinelerde üretiyor.” dedi.

“TOPLUMSAL TESİSLERİMİZDE İSRAİL SANAT ESERLERİNİ SATMAMA KARARI ALDIK”

Yalçın, Talas Belediyesi Sosyal Tesislerinde İsrail ürünlerine yer vermediklerini belirterek, “Herkesin bildiği gibi dünyanın gözü önünde Gazze’de bir insanlık dramı yaşanıyor. Bu mesele Müslümanların davası olmanın çok ötesine geçti. İnsanlık davası haline geldi. Kadınlar, erkekler ve çocuklar hastanede. “Doktorlar ve gazeteciler de dahil olmak üzere bir insanlık katliamı yaşanırken, İsrail eserlerini en azından bir süreliğine kendi sosyal tesislerimizde bulundurmama ve satmama kararı aldık.” elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bunun bizim açımızdan anlamlı bir şey olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Kaynak: Haberler.com / Eğitim

haber-doganyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu